ASMR - DIY blog lifestyle

 
Witam w moim zakamarku!
 
 
 
Mam nadzieję, że miło  i ciekawie spędzicie tu czas!
Przejdź do treści

Menu główne:

ASMR czyli mój sposób na odprężęnie...i sen !

Z wikipedii dla laików...
ASMR (skrót od autonomous sensory meridian response) – zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Zjawisko to może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. Z przeprowadzonych badań wynika że aż 97% ludzi korzystających z tej formy relaksu, wykorzystuje ASMR tuż przed pójściem spać.
Na ASMR trafiłam jakoś przypadkowo...

Pamiętam mój pierwszy raz :) ... to był Virtual Barber Shop
Sama nie potrafiłam sobie odpowiedzieć z początku co tak naprawdę powoduje to, że tak bardzo mi się podoba te nagranie. Nawet nie wiem skąd się wzięło na moim telefonie.
Gdy zaczęłam drążyć temat wpisująć m.in. mrowienie głowy (główny symptom) już bardzo szybko okazało się - że to zjawisko masowe!
TAK - nie bójmy się tego słowa, nagrania ASMR są coraz bardziej popularne patrząc na rosnącą ilość kanałów na YT specjalizujących się w tych nagraniach oraz ich wysoką oglądalność.
Zatem osobom potrzebującym relaksu czy też takim, które mają trudności w zasypianiu polecam wyszukać odpowiedni rodzaj ASMR jest ich naprawdę mnóstwo a każdy reaguje inaczej na określony rodzaj dźwięków, czesanie włosów, pisanie ołówkiem,  czyszczenie uszu albo cranial nerve exam dla bardziej zaawansowanych :) Moje ulubione są angielskojęzyczne z rodzaju doctor role play a wasze? ... :)


~ By Ryba ~
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego